Przejdź do treści
Strona główna » Moje koty hodowlane

Moje koty hodowlane

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie britania_rozeta.png

Dokładamy starań, aby kocięta z naszej były piękne, dobrze zbudowane i idealne wzorcowi rasy. Zależy nam również na wysokiej jakości ich zdrowia. Dlatego też wszystkie nasze koty hodowlane poddawane są regularnym badaniom i testom laboratoryjnym. Są regularnie odrobaczane i szczepione. W celu eliminowania i ograniczania ryzyka powielania chorób genetycznym koty w naszej hodowli uczestniczą w programie zdrowotnym, mają wykonane testy genetyczne w kierunku PKD (wielotorbielowatość nerek) – wszystkie nasze koty mają wynik negatywny – nie są obciążone genetycznie PKD; badania echokariograficzne i Dopplerowskie serca w kierunku wykluczenia HCM (kardiomiopatii przerostowej serca) – wszystkie nasze koty hodowlane mają wykonane badania – wyniki prawidłowy. Naszym kotom hodowlanym regularnie wykonujemy testy mające na celu sprawdzenie obecności bardzo groźnych wirusów w ich krwi FeLV (wirus kociej białaczki) oraz FIV (wirus niedoboru immunologicznego u kotów) – nasza hodowla wolna jest od tych wirusów.

Aktualne nasze koty hodowlane oraz dostępne kociaki znajdziesz na naszej stronie Facebook 

U’LENKA of SMIGIBRI*PL BSH a

kotka brytyjska niebieska

Wiek: [wiek data_urodzenia=”14-04-2022″]
Kolor: [kolor kolor_kota=”a” tryb=”kotka”]
Ojciec: WALAC von ANGELAS SONNENHOF*D
Matka: ROXI OF WESOŁKI*PL
PKD: prawidłowe
HCM: prawidłowe
Felv, fiv: negatywny
Grupa Krwi: Ab
LH: [włos lh=”nn”]

U’Lenka niebieska kotka brytyjska jest kotką urodzoną w naszej hodowli. Z charakteru jest bardzo spokojna i bardzo przywiązana do nas. Swoimi dziećmi opiekuje się bardzo czule i troskliwie. Wieczory chętnie spędza na naszych kolanach domagając się pieszczot i atencji. Dzieci naszej niebieskiej koteczki brytyjskiej dziedziczą po niej spokojny charakter, potrzebę bliskiego kontaktu z człowiekiem oraz niebieski kolor futra.


SISI of SMIGIBRI*PL BSH a

kot brytyjski niebieski

Wiek: [wiek data_urodzenia=”18-03-2022″]
Kolor: [kolor kolor_kota=”a” tryb=”kotka”]
Ojciec: HOSHI of WESOŁKI*PL
Matka: JESSIE SMIGIBRI*PL
PKD: prawidłowe
HCM: prawidłowe
Felv, fiv: negatywny
Grupa Krwi: Ab
LH: [włos lh=”nn”]

Sisi of SmigiBri PL jest również niebieską kotką brytyjską urodzoną w naszej hodowli SmigiBri PL . Jestem zakochana w jej pięknych, dużych okrągłych i mocno pomarańczowych oczach. Gdy osiągnie wiek 3 lat będzie piękną , dużą i bardzo dobrze zbudowaną kotką brytyjską, a obecnie otrzymujemy od niej naprawdę fantastyczne i piękne kotki brytyjskie. Sisi jak przystało na kotkę brytyjską jest bardzo dobrze ułożona, niemniej tak jak i jej mama rości sobie wyłączność do człowieka. Za pieszczoty i uwagę potrafi odwdzięczyć się pięknym ruczeniem i ogrzanie naszych kolan.


OLA’LA SMIGIBRI*PL BSH a

Wiek: [wiek data_urodzenia=”06-03-2021″]
Kolor: [kolor kolor_kota=”a” tryb=”kotka”]
Ojciec: WALAC von ANGELAS SONNENHOF*D
Matka: BAYLA YANG SMIGIBRI*PL
PKD: prawidłowe
HCM: prawidłowe
Felv, fiv: negatywny
Grupa Krwi: Ab
LH: [włos lh=”n3″]

Ola’La Smigibri Pl również jest urodzoną w naszej hodowli kotką brytyjską, o jasnym kolorze futra i pięknymi , dużymi w kolorze miedzianym oczami. Jest to kolor idealny i pożądany w standardzie rasy kota brytyjskiego. Oleńka, bo tak ją nazywamy, a Bajątko po jej mamie, dała nam cudowne kocięta, o wspaniałym mruczącym charakterze, którymi zachwyceni są ich opiekunowie. Ze względu na zły wpływ hormonów na jej zdrowie w grudniu 2023 r. zakończyła swoją karierę hodowlaną i będzie cieszyć się przebywaniem na naszych kolankach i socjalizacją naszych kocurów hodowlanych brytyjskich. Z uwagi na fakt, że Oleńka jako kotka niebieska rasy brytyjskiej zasługuje na życie w mniejszym gronie kotów podejmiemy rozmowę z rodziną, która będzie chciała obdarzyć ją swoją miłością i oddaniem. Zainteresowane osoby proszę o kontakt. Oleńska jest już ułożoną kotką, nie potrzebuje pilnowania ani innych zabiegów niezbędnych przy małym kocie, ale jak każdy kot potrzebuje przestrzeni, obecności człowieka i jego uwagi. Kotka zna i rozumie człowieka. Preferowane osoby samotne, rodziny bez dzieci lub z dziećmi, ale które nie oczekują od kotka bycia maskotką.


JESSIE SMIGIBRI*PL BSH a

Wiek: [wiek data_urodzenia=”10-09-2019″]
Kolor: [kolor kolor_kota=”a” tryb=”kotka”]
Ojciec: Wallac von Angelas Sonnenhof*D
Matka: Cheyenne Ter Heide’s*B
PKD: prawidłowe
HCM: prawidłowe
Felv, fiv: negatywny
Grupa Krwi: B
LH: [włos lh=”nn”]

Jessie SmigiBri PL to druga niebieska kotka brytyjska urodzona w naszej hodowli kotów brytyjskich po wybitnych liniach hodowlanych jakie mają w swoich rodowodach jej rodzice. Odziedziczyła po nich piękne, gęste i krótkie futro o jasnym kolorze, po matce duże, okrągłe oko w kolorze pomarańczowym, arystokratyczny charakter i nieprzeciętną inteligencję. Jest dużą indywidualistką jeśli chodzi o dzielenie się przestrzenią z innym kotami. Jessie w wieku 6 tyg pokonała samodzielnie 13 schodów po czym odważnym krokiem minęła wszystkie zdziwione jej widokiem koty dorosłe i jakby nigdy nic zajęła moje kolana spędzając na nich czas do późnych godzin wieczornych. Tym sposobem zakomunikowała, że to miejsce chce mieć na wyłączność 🙂 i tak też się stało – do dnia dzisiejszego nasza niebieska koteczka przychodzi i zajmuje miejsce na kolanie i pomimo jej dużych rozmiarów z kocią zwinnością utrzymuje się na nim bez problemów. W połowie 2024 roku planujemy ostatni miot Jessie i pod koniec roku p zakończyć jej karierę hodowlaną. Jeżeli urzekł cię Jessie wygląd i charakter i chciałbyś się nią zaopiekować zadzwoń , rozważymy tą możliwość. Nasza kotka brytyjska jest ułożoną i spokojną kotką ale nie toleruje innych kotów, inne zwierzęta i dzieci są przez nią akceptowane pod warunkiem, że będzie miała swojego opiekuna, który będzie skoncentrowany na jej potrzebach związanych z bliskim kontaktem: rozmowa, głaskanie, przytulanie, zabawy, aktywności w domu i na dworze.


ROXI OF WESOŁKI*PL BSH a

Wiek: [wiek data_urodzenia=”29-06-2020″]
Kolor: [kolor kolor_kota=”a” tryb=”kocur”]
Ojciec: L’FELIX MODUS VIVENDI*Ru
Matka: NATALI OF WESOŁKI*PL
PKD: prawidłowe
HCM: prawidłowe
Felv, fiv: negatywny
Grupa Krwi B
LH: [włos lh=”nn”]

Roxi niebieska kotka brytyjska przyjechała do nas z zaprzyjaźnionej polskiej hodowli. W swoich liniach ma piękne koty z rosyjskiej znanej i cenionej hodowli kotów brytyjskich. Roxi ma przepiękne miedziane oczy, jest dużą i dobrze zbudowaną kotką. Jest bardzo inteligentną koteczką, a zarazem bardzo pogodną, wesołą, rozbieganą i zaczepną. Lubi dużą przestrzeń i wszelkie pudełka, półki i szafki. Bez problemu poradzi sobie z szufladą, do której pomimo dużych rozmiarów potrafi się niepostrzeżenie wcisnąć. Roxi jest bardzo opiekuńczą kotką. Nie tylko dba o nas żebyśmy nie zaspali do pracy, czy szkoły ale i dogląda kociąt innych kotek. Potrafi zadbać i zaopiekować się płaczącym kociątkiem, wylizać je i przytulić podczas nieobecności ich mamy. Uczy je jak korzystać z kuwety, drapaków i chętnie podejmuje z nimi delikatne zabawy. Naprawdę jest w mojej hodowli niezastąpiona! Jestem oczarowana jej kocim charakterem, który nie ma nic wspólnego ze steorytypami. Być może nie tak często zagląda centralnie na nasze kolana, ale potrafi ogrzać nasze serca i stopy :).


Now Ralph Smigibri*PL BSH a

kot brytyjski niebieski zdjecie

Wiek: [wiek data_urodzenia=”29-10-2020″]
Kolor: [kolor kolor_kota=”a” tryb=”kocur”]
Ojciec: YANG ETHOS EMPIRE OF CAT*RU
Matka: JESSIE SMIGIBRI*PL
PKD: prawidłowe
HCM: prawidłowe
Felv, fiv: negatywny
Grupa Krwi: B
LH: [włos lh=”nn”]

No Ralph czyli zwany przez nas Morsuk niebieski kocurek brytyjski urodził się w naszej hodowli. Jest przemiłym bardzo dużym kocurkiem ponieważ w swoich liniach hodowlanych ma duże kot brytyjskiej ze znanych angielskich i rosyjskich hodowli. Uwielbia się bawić z naszymi kotami i z nami. Nie jest zaczepny w stosunku do innych kotów. Ma piękne, duże i okrągłę pomarańczowe oczy. Morsuk to pieszczoch bez granic, jakby mógł nie opuszczałby nas na krok. W niedalekiej przyszłości będziemy szukać dla niego nowego domku, który obdarzy go uwagą i miłością. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu.


Wallac von Angelas Sonnenhof*DE BSH a

Wiek: [wiek data_urodzenia=”16-07-2017″]
Kolor: [kolor kolor_kota=”a” tryb=”kocur”]
Ojciec: CH Soda v. Angelas Sonnenhof, BSH e (badanie HCM – prawidłowe)
Matka: Klara Sonnenschein v. Muhleneck, BSHa03
PKD: prawidłowe
HCM: prawidłowe
Felv, fiv: negatywny (wrzesień 2017)
British Shorthair Autoimmune Lymphoproliferative Syndrome (mutacja genu Lymphroproliferative występującego w BSH w AU Australii) – w normie
Grupa Krwi: B
LH: [włos lh=”nn”]
Nie niesie koloru czekoladowego

Wallac czyli MORFEUSZ, bo tak go nazywamy w domu, przyjechał do nas ze znanej i z dużymi osiągnięciami hodowlanym niemieckiej hodowli. Morfeusz to kocur brytyjski o bardzo krępej i proporcjonalnej budowie ciała. Uwielbia się przytulać i wychodzić z nami na spacery. Uwielbia spędzać czas z nami i przy nas. Akceptuje nasze inne koty oraz psa. Jest dżentelmenem w stosunku do kotek. Jest bardzo dobrze ułożonym kocurem. Jeśli ktoś byłby zainteresowany powiększyć swoją rodzinę o kotka brytyjskiego lub kolejnego kotka zapraszam do kontaktu. Uwielbiam tego niebieskiego kocura brytyjskiego!


HOSHI OF WESOŁKI*PL BSH a

kot brytyski niebieski zdjęcie
HOSHI OF WESOŁKI*PL BSH a

Wiek: [wiek data_urodzenia=”07-04-2021″]
Kolor: [kolor kolor_kota=”a” tryb=”kocur”]
Ojciec: NOLAN OF BRING JOY*RU
Matka: IZABEL OF WESOŁKI*PL
PKD: prawidłowe
HCM: prawidłowe
Felv, fiv: negatywny
Grupa Krwi: Ab
LH: [włos lh=”n3″]

Hoshi niebieski kocurek brytyjski przywiozłam go z zaprzyjaźnionej polskiej hodowli. Hoshi w pierwszym kontakcie wykazuje lekką rezerwę po czym oddaje się cały figlarnie przewracając się domagając się głaskania po brzuchu a przy tym fantastycznie mrucząc. Hoshi nie tylko ma piękne, duże, okrągłe pomarańczowe oczy, ale i masywną dużą budowę ciała. Nie jest zaczepnym kocurkiem, w stosunku do kotek duży dżentelmen i chcąc się bawić delikatnie zaczepia je łapką. Hoshi uwielba spacerować z nami po ogrodzie , nie oddala się od nas. Ma w swoich liniach znane i bardzo cenione w europie linie rosyjskiej hodowli.

WYSTAWY kotów SmigiBri*PL

Wystawy Bayla Yang SmigiBri*PL

 • Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Wrocław 12.03.2017
  • 12.03.2017 r. Ex 3, kl. 9 na 7 wystawianych kotek BSHa, sędzina z Włoch Laura Burani-Ferrai

Wystawy Ter Heide’s Cheyenne*BE

 1. Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Wrocław 12.03.2017
  • 12.03.2017 r. Ex 3, kl. 9 na 7 wystawianych kotek BSHa, sędzina z Włoch Laura Burani-Ferrai

Wystawy Elizabeth Walnut Shelter PL

 • Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Rybniku 21.10.2017
  • 21.10.2017 ocena Ex2 na 8 wystawianych kotek dorosłych w kl.9 BSHa; sędzina ze Szwecji Elin Hoffner
  • 22.10.2017 ocena Ex4 na 7 wystawianych kotek dorosłych w kl. 9 BSHa; sędzia z Norwegi Steven L. Jones
 • Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych we Wrocławiu 09.09.2017
  • 09.09.2017 ocena Ex1, CAC w kl.9 BSHa, sędzina z Rosji Olga Sizova
  • 10.09.2017 ocena Ex2 w kl. 9 BSHa , sędzia z Polski Robert Nowak
 • Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Rybniku 22.10.2016
  • 22.10.2016 ocena Ex1, CAC, TOTAL BIV w kl.9 BSHa, sędzia z Norwegi Steven L. Jones
  • 23.10.2016 ocena Ex4 w kl. 9 BSHa , sędzia z Francji Philippe De Guerny Ventura
 • Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Bielsku-Białej 14.02.2016
  • 14.02.2015 ocena Ex1, NOM w kl.11 BSHa, sędzina z Polski Dorota Szadurska
  • 15.02.2017 ocena Ex1, NOM BIS w kl. 11 BSHa (nominacja do Best in Show najpiękniejszy kot wystawy

KASTRATY

Jesi Wesołki*PL

Wiek: [wiek data_urodzenia=”10-04-2021″]
Kolor: [kolor kolor_kota=”a” tryb=”kotka”]
Ojciec: L’FELIX MODUS VIVENDI
Matka: FIONKA WESOŁKI*PL
PKD: prawidłowe
HCM: prawidłowe
Felv, fiv: negatywny
Grupa Krwi: Ab
LH: [włos lh=”nn”]


Elizabeth Walnut Shelter*PL

Wiek: [wiek data_urodzenia=”19-06-2014″]
Kolor: [kolor kolor_kota=”a” tryb=”kotka”]
Ojciec: Pampurred KALFANI*UK – BSH a
Matka: CAMERON Walnut Shelter*PL – BSH a
PKD: prawidłowe (badanie genetyczne)
HCM: prawidłowe (badanie echokardiograficzne z grudnia 2016r)
Felv, fiv: negatywny (badanie z października 2017r)
Grupa Krwi: A
LH: [włos lh=”nn3″]

Elizabeth zwana przez nas Eli, pochodzi z polskiej hodowli, ale w swoim rodowodzie ma znaczące międzynarodowe linie hodowlane. Elizabeth jest bardzo dużą kotką i swoją masywność przekazuje swoim dzieciom. Waży 6 kg i wielokrotnie już wprowadziła w zachwyt niejednego sędziego na wystawach. W październiku 2016 r. na Międzynarodowej wystawie kotów rasowych w Rybniku nie tylko uzyskała doskonałą ocenę Ex1 w kategorii kotek dorosłych, ale także zdobyła nagrodę Best in Variety Total, co oznacza, że spośród wszystkich kotek i kotów niebieskich dorosłych, została wybraną najpiękniejszą kotką brytyjską w kolorze niebieskim, pokonując tym samym wielu pięknych i utytułowanych kocurów i kotki. Otrzymała również nagrodę specjalną wystawy w kategorii specjalnej Najpiękniejsza kotka dorosła w kolorze niebieskim spośród wszystkich ras na wystawie.

Ponieważ Eli nie lubi jeździć na wystawy, jeździmy na nie sporadycznie, ale zawsze kiedy pojawiamy się otrzymuje ocenę doskonałą Ex.

Od 2021 r. Elizabeth jest naszą pierwszą kotką kastratką. Mieszka razem z nami i jako założycielka naszej hodowli pomaga nam socjalizować swoje wnuczki i prawnuczki. Jest mamą Bayli i babcią Ola’la oraz O’Beni.


Ter Heide’s Cheyenne*BE

Wiek: [wiek data_urodzenia=”04-05-2016″]
Kolor: [kolor kolor_kota=”a” tryb=”kotka”]
Ojciec: GEC Jay-Jay Armani von Werratalstern* – BSH a
Matka: CH True Blue Tess of Daisy’s Home – BSH a
PKD: prawidłowe (badanie genetyczne)
HCM: prawidłowe (badanie z 5 kwietnia 2018r)
Felv, fiv: negatywny
British Shorthair Autoimmune Lymphoproliferative Syndrome (mutacja genu Lymphroproliferative występującego w BSH w AU Australii) – w normie
Grupa Krwi: B
LH: [włos lh=”n”]
Nie niesie koloru czekoladowego

Cheyenne przyjechała do nas z hodowli w Belgii. Jest kotką drobnej budowy o przepięknych, dużych pomarańczowych oczach. Ma cudowny charakter, który dziedziczą po niej jej kociaki.

CHEYENNE od 2021 r. jest kotką KASTRATKĄ i mieszka ze wspaniałymi opiekunami w Mysłowicach. Jest matką JESSIE SmigiBri*PL.


kotka brytyjska niebieska zdjęcie

Bayla Yang SmigiBri*PL

Wiek: [wiek data_urodzenia=”23-06-2016″]
Kolor: [kolor kolor_kota=”a” tryb=”kotka”]
Ojciec: IC YANG ETOS Empire of Cat*RU – BSH a
Matka: ELIZABETH Walnut Shelter*PL – BSH a
PKD: prawidłowe (badanie genetyczne)
HCM: prawidłowe (badanie echokardiograficzne z września 2017r)
Felv, fiv: negatywny (badanie z maja 2017r)
Grupa Krwi: A lub AB
LH: [włos lh=”nn3″]
Niesie czekoladę.

Obydwoje rodzice przebadani są w kierunku HCM wynik prawidłowy, PKD, FIV i FeLV – wynik negatywny.
ENG: Both parents have tested on HCM, PKD, FIV and FeLV with negative results.

Bayla urodziła się w naszej hodowli i jest potomkiem pięknego i masywnego kocura z rosyjskiej hodowli z angielskimi liniami hodowlanymi w rodowodzie oraz Elizabeth, która w swoim rodowodzie również ma angielskie linie. Bayla jest dużą koteczką o imprezowym charakterze. Nikogo i niczego się nie boi i wszędzie wejdzie, aby sprawdzić czy będzie świetna zabawa. Uwielbiam jej figlarne piękne, duże, okrągłe i bursztynowe oczy, którymi zachwycała się również sędzina na pierwszej Bayli wystawie.

BAYLA od 2021 r. jest kotką KASTRATKĄ. Mieszka ze wspaniałymi opiekunami w Rybniku. Jest córką Elizabeth oraz matką OLA’LA Smigibri*PL oraz O’Beni Smigibri PL*PL.

logo smk żory
logo fife międzynatodowej organizacji kotów
facebook icon
logo fpl międzynatodowej organizacji kotów